» 
 

Western yapımlarının ünlü oyuncusu Bud Spencer yaşamını yitirdi

Spagetti Western yapımlarının ünlü yüzü, dost canlısı İtalyan Bud Spencer 86. Yaşında yaşamını yitirdi. Oğlu Giuseppe Pedersoli, babasının ölümü hakkında açıklamalarda bulundu.

Polisiye ve kovboy filmlerinde Spagetti Western yapımcılığı ile birlikte çalışan İtalyan Bud Spencer, yaşamını yitirdi. Oğlu Giuseppe Pedersoli, babasının ölümünün 18:15’te acısız bir şekilde gerçekleştiriğini ve onun son nefesine kadar yanında olduklarını babasının son sözünün teşekkürler olduğunu ifade etti. Sayısız filmlerde ve dizilerde rol alan Bud Spencer’a, boyundan ve kilosundan dolayı dost canlısı dev lakabı verilmişti. 70’li ve 80’li yıllarda , Terence Hill ile birlikte aksiyon ve komedi dolu birçok filmde yer almıştı.

20th Century Fox’un İtalya yöneticisi olan Osvaldo De Santis, Bud Spancer’in İtalyan sinemasında çok önemli bir yeri olduğunu , İtalyan sinemasını dünyaya taşıyan bir isim olduğunu dile getirdi. Hayatını kaybeden Bud Spencer oyunculuk hayatından önce muhteşem yüzücüydü. İtalya’da düzenlenen ilk 100 metre serbest stili yüzme yarışında turu 1 dakikanın altında tamamlayan İtalyan yüzücü olmuştu. Ayrıca 2005 senesinde Silvio Berlusconi’nin Forza İtalia adlı partisine katılıp yerel seçimlere de katılmıştı. Hukuk eğitimli olmasının yanı sıra, uçuş eğitimli mükemmel bir pilottu. Ancak o oyunculuğu seçmişti.

Bud Spencer’in en sevilen filmi Spagetti Western yapımcılığındaki They Call Me Trinity oldu. Ayrıca A Friend is a Treasure’da da sergilediği başarılı perfonmansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Dünya genelinde çok sevilen ünlü oyuncunun özellikle Güney Amerika kesiminden oldukça büyük bir hayran kitlesi bulunuyor. Almanya’da da aynı şekilde çok seviliyordu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *