Whatsapp' da etiketleme özelliği geliyor!

Whatsapp dönem dönem yaptığı uygulamalarda ki yenilikler ile sohbet uygulamasına, twitter'da en çok kullanılan bir özelliği getirmeye hazırlıklar yapıyor. Twitter'da kullanılan mention sistemi etiketleme özelliği whatsapp'da nasıl olacak?

Tüm dünyanın kullandığı sohbet uygulaması olan Whatsapp, üzerinde durduğu sosyal medya uygulaması Twitter'ın, mention sistemini Whatsapp'a getirme hazırlıklarını yapıyor. Twitter'da kullanıcılar tarafından bilinen etiketleme devri Whatsapp'da nasıl olacak? Bu özellik ne zaman uygulama içeriğine getirilecek?

Twitter uygulamasında bu özelliği attığız bir tweetde, gönderme yaptığımız kişinin kullanıcı adını başına @ işareti koyarak @kullanıcıadı şeklinde bahsetmek istediğimiz kişi ile iletişimi sağlıyorduk. Whatsapp uygulaması dönem dönem getirdiği yeni özellikler ile çok tutuldu. Twitter'ın bu etiketleme özelliğinin kullanıcılar arasında çok tutması gözlerinden kaçmadı ve Whatsapp grup konuşmalarına dahil etme hazırlıklarına başlandı. Peki bunu Whatsapp grubunda nasıl kullanacağız? Örneğin arkadaşınızın bahsi geçen bir konuda yada onu ilgilendiren bir sohbette Twitter'da olduğu gibi kullanıcının adını yazarak kendinden söz edildiğinden haberi olacak. Henüz hazırlık aşamasında olan bu özelliğin ne zaman kullanıcılar ile buluşacağına dair net bir bilgi yok fakat Whatsapp özelliklerinin test aşamaları fazla uzun sürmüyor. Etiketleme özelliği kullanıcılar arasında çabuk yaygınlaşacak ve de çok fazla kullanılacaktır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *