WhatsApp görüntülü arama özelliğini nihayet devreye aldı!

Milyonlarca kullanıcısı olan WhatsApp'a görüntülü arma özelliği artık aktif oldu. Bir süredir meraklı gözlerle beklenen özelliğin gelmesi kullanıcılarını sevindirdi...

Aylardır merakla beklenen WhatsApp görüntülü arama özelliği nihayet geldi. Mayıs ayında Android cihazlardaki beta sürümü ile görüntülü arama üzerinde çalışmalar ve denemeler yapılıyordu. Artık bu çalışmalarda sona gelindi ve WhatsApp kullanıcıları sonunda iOs, Android ve üzerinden açtıkları WhatsApp hesaplarından dilediği kişi ile WhatsApp üzerinden görüntülü arama, konuşma yapabilecek.

Peki, WhatsApp görüntülü konuşma nasıl yapılıyor? WhatsApp'ta Android olan cihazlarda görüntülü konuşma yapabilmek için kişi listenizdeki herhangi bir arkadaşınız ile yapacağınız sohbet sayfasına girdikten sonra, ekranda çıkan sağ üst köşede bulunan telefon ikonuna tek tuşla dokunuyorsunuz. Daha sonra karşınıza çıkan telefon görüşmesi ve görüntülü arama özelliği seçeneklerinden görüntülü görüşme olanını seçiyorsunuz ve istediğiniz arkadaşınız ile görüntülü sohbet gerçekleştirebiliyorsunuz.

iOs işletim sistemi mevcut olan telefonlarda ise yine görüntülü konuşmak istediğiniz arkadaşınızın sohbet sayfasına girerek, ekranın sağ üst köşesinde bulunan telefon ve kamera olarak iki mevcut seçenekten, kamera ikonuna tıklayarak görüntülü konuşma yapabiliyorsunuz. Görüntülü aramalarda görüntü ve sesin kalitesi, internet bağlantısı ile paralel olup, internet bağlantısı hızlı olduğunda kaliteli ses ve görüntü imkânı sağlıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *