WhatsApp iki aşamalı doğrulama özelliği geldi

Uzun zaman sonra WhatsApp yeni güvenlik sistemini devreye aldı. WhatsApp iki aşamalı doğrulama sistemi sayede artık kullanıcılarına çok daha güvenli bir kullanım sunmayı hedefliyor.

Daha önce uçtan uca şifreleme desteği ile güvenlik seviyesini arttırmayı amaçlayan WhatsApp üzerinde uzun zamandır çalıştığı yeni özelliğini de devreye aldı. Yayınlanan iki aşamalı güvenlik sistemi ile artık WhatsApp kullanıcıları çok daha güvende.

WHATSAPP İKİ AŞAMALI DOĞRULAMA SİSTEMİ
Ayarlar/Hesap/İki Aşamalı Doğrulama adımları ile ulaşılabilecek WhatsApp'ın yeni güvenlik özelliği aktif edildiğinde artık hesabınıza girmek isteyenlerin işi eskisi kadar kolay olmayacak. Girilecek olan 6 haneli kod ile kullanmaya başlayacağınız bu güvenlik özelliği iki aşamalı doğrulama sistemi ile çalışacak.

İki aşamalı doğrulama WhatsApp kullanıcılarının hepsinie aynı anda yayınlanmadığı için ara sıra kontrol etmek suretiyle sistemin size gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz.

TELEFON DEĞİŞTİRDİĞİMDE NE OLACAK?
Önceden sadece SMS doğrulama ile yeni kurulan telefonlarda kullanılmaya başlayan WhatsApp uyglaması artık sizden belirlemiş olduğunuz 6 haneli şifre de isteyecek. Bu sayede çok daha güvenli bir hale gelen mesajlaşma uygulamasının şifresini unutursanız işte sorun burada başlıyor. Zira şifrenizi unutmanız durumunda 7 gün boyunca WhatsApp kullanmanız mümkün olmayacak. Peki sonra ne olacak? 7 gün sonra eski yazışmalarınız silinmiş olarak uygulamaya SMS onayı ile erişim sağlayabileceksiniz.

WHATSAPP ŞİFRESİNİ UNUTANLAR İÇİN E-MAIL DESTEĞİ
WhatsApp uygulamasını kullanırken iki aşamalı doğrulama sistemini aktif hale getirenler 6 haneli olarak belirledikleri şifrenin yanı sıra isteğe bağlı olarak e-mail adresi de girebiliyor. Bu e-mail adresi ise WhatsApp iki aşamalı doğrulama şifresini unutanlar için kurtarıcı vazifesi görüyor. Şifresini unutan kullanıcılar bu e-mail adresinden iki aşamalı doğrulama yapabiliyor ancak bunu yapabilmek için mutlaka sistemi aktif hale getirirken size sorulan e-mail adresini girmiş olmanız gerekiyor. Aksi halde 7 gün boyunca bekledikten sonra eski yazışmalarınıızın tamamı silinmiş olarak sıfırdan WhatsApp'a başlamak zorunda kalabilirsiniz...

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *