WhatsApp iOS güncellemesi ile yepyeni özellikler geldi

WhatsApp güncelleme ile getirdiği yeni pek çok özelliği kullanıcılarının hizmetine sundu. Facebook tarafından alındıktan sonra sürekli yenilik yapan WhatsApp güncellemesinin detayları haberimizde.

Anlık mesajlaşma hizmetleri arasında belki de yediden yetmişe en anlaşılır ve en kullanışlı programlar arasında yer alan WhatsApp, Facebook’un deneyim ve teknolojik gelişmişliğinden aldığı güçle her geçen gün kullanıcılarına yenilikler sunmaya devam ediyor. Özellikle performans iyileştirmelerinin yapıldığı ve bazı özelliklerin sürekli test edildiği dünyaca ünlü anlık mesajlaşma platformunda yapılan son güncellemenin daha çok kullanıcılara yönelik olduğunu ve yapılan iyileştirmelerle performansı arttırmaya yönelik olduğunu söyleyebiliriz.

Peki WhatsApp güncellemesi ile gelen yenilikler neler oldu bakalım. Daha önce gönderilen emojilerin normal boyutta olduğu platformda şimdi sohbet sırasında emojileri tek olarak gönderirseniz Facebook Messenger servisinde olduğu gibi büyük olarak görünecek. Diğer bir yenilik ise video kayıt özelliği ile ilgili. Video kaydettiğiniz sırada görüntüyü yakınlaştırmak isterseniz yapmanız gereken tek şey parmağınızı ekranın üzerinde yukarı aşağı kaydırmak.

Daha önce tek tek düzenleyebildiğiniz sohbetler sekmesinde de bir iyileştirme yapan WhatsApp geliştiricileri, yeni getirdiği özellik ile silmek, okundu olarak işaretlemek ya da arşivlemek istediğiniz sohbetleri tek tek değil topluca yapabilme imkanı sunuyor. Ayrıca yine yapılan iyileştirme sayesinde biraz bekleme yapan sohbetlere artık daha hızlı erişilebilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *