WhatsApp karanlık mod güncellemesi geldi!

WhatsApp’ın karanlık mod kullanımı son güncelleme ile kullanıcıların beğenisine sunuldu. Peki WhatsApp uygulamasını karanlık modda kullanmak için merakla bekleyenler neler yapmalı? Düşük ekran parlaklığı ile göz yormayan, şarj tasarrufu sağlayan karanlık mod özelliği ile ilgili detaylar haberimizde.

WhatsApp’ta karanlık mod dönemi artık başladı. Beta sürecinde bir süredir test edilen WhatsApp karanlık mod artık kullanıcılar için aktif hale geldi. Hem göz yorgunluğunu azaltmak hem de batarya tasarrufu sağlamak için WhatsApp uygulamasını karanlık modda kullanabilirsiniz. Peki karanlık mod nasıl aktif edilir?

ANDROID TELEFONLAR İÇİN WHATSAPP KARANLIK MOD

Android telefon kullanıcıları öncelikle Google Play Store uygulamasına giderek WhatsApp son güncellemesini yapın. Ardından Ayarlara gidin ve sohbetler bölümünden “Tema” seçeneğine tıklayın. Burada “Koyu” seçeneğini seçin. İşte artık siz de WhatsApp karanlık mod kullanabilirsiniz. Ancak Android 10 güncellemesi olmayan telefonlar karanlık mod kullanamaz..

iOS WHATSAPP KARANLIK MOD NASIL AKTİF EDİLİR?

Sadece iOS 13 güncellemesi olan cihazlarda kullanılabilecek olan WhatsApp karanlık mod için AppStore uygulamasından WhatsApp güncellemenizi yapın. Ardından WhatsApp ayarlar ve sırasıyla Ekran ve Parlaklık, Koyu seçeneklerine tıklayın. Artık WhatsApp karanlık moddasınız.

2010 Ocak ayından beri kullanıcıların vazgeçilmezi haline gelen WhatsApp uygulaması dünya genelinde 1 milyarın üzerinde kullanıcıya sahip. Son olarak Durum Güncelleme imkanı ile iletişimin bir adım önüne geçerek sosyal medya platformu gibi de işlev görmeye başlayan WhatsApp karanlık modu ile oldukça beğeni toplarken, kullanıcı bazında en yüksek siber hizmetler arasında yer almaya devam edecek gibi görünüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *