WhatsApp o telefonlarda artık kullanılamayacak

Tüm dünyada 1 Milyardan fazla indirmeyle en çok kullanılan sohbet uygulaması olan WhatsApp için beklenen karar devreye girdi. WhatsApp hangi telefonlardan çıkartılacak? Uygulamanın eski telefonlara desteği ne zaman kesilecek?

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak yerini oldukça sağlamlaştıran WhatsApp uygulaması, kısa bir zaman sonra sistem değişikliğine gidiyor. Şirketten yapılan açıklamalara göre WhatsApp uygulaması bundan sonraki süreçte eski akıllı telefonlara desteğini keseceğini belirtti. Bu kararla birlikte ilk seriler için desteğin kesildiği daha önceki telefonlardan görülmüştü. Önümüzdeki zaman zarfında ise WhatsApp’ın desteğini akıllı telefonlardan çekmek  için çalışmalara başladığı ortaya çıktı. Bu kararın uygulanmasının ardından Android 2.0 ve Nokia Symbian işletim sistemleri için WhatsApp kullanılma şansı ortadan kalkacakDiğer taraftan iOS 7 altı sürümlerinde ve Blackberry OS sürümlerinde de WhatsApp desteği sona erecek.

Peki WhatsApp neden böyle bir uygulama yapıyor?

Haziran 2017 sonuna kadar tüm konusu edilen cihazlara desteği kesecek olan WhatsApp’ın desteğinin kesilmesinin nedeni ise eski telefonların sürümlerinde WtasApp’ın güncellediği birçok yeni özelliğinin kullanılamaması olarak ortaya çıkıyor. Şirketin gönderdiği yeni özelliklerin ve gelecek olan yeni sürümlerdeki uygulamaların bu telefonlarda kullanılamayacak olmasından ötürü böyle bir karar aldığı açıklanan uygulamanın desteğini bundan sonraki süreçte hangi telefonlardan kesip kesmeyeceği ve tüm bu durumlarla şirketin son kararının Haziran ayı sonlarında belli olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *