WhatsApp Snapchat özelliği ile daha eğlenceli hale geliyor

WhatsApp yeni bir güncelleme ile, Snapchat benzeri bir özelliği kullanıcılarına sunuyor. Kısa bir süre sonra kullanıcılar WhatsApp üzerinden paylaştığı fotoğraf ve videoların üzerine resim çizebilip, emoji ekleyebilecek.

Facebook bünyesinde bulunan ve anlık mesajlaşmada bir fenomen olan WhatsApp, Snapchat’ten esinlenerek geliştirdiği yeni özellikle kullanıcılarına fotoğraf ve videoların üzerine resim çizebilecek, yazı ve emojiler ekleyebilme olanağı sunuyor. Android kullanıcıları için yapılan güncellemenin çok yakın bir zamanda iPhone’lara da bir güncelleme ile geleceği bildirildi.

WhatsApp’ın geçtiğimiz günlerde getirdiği bir diğer güncelleme ile de video çekimlerinde elde edilen görüntüler tek bir parmak hareketiyle zoom yapabildiği gibi, ön ve arka kamera arasında geçiş kolaylığı sağlanmıştı.

2014 yılında Snapchat'i kendi bünyesine almak için yetkili firmaya 3 milyar dolarlık bir teklif yapan ancak red cevabı alan dünya devi Facebook, sektörde en güçlü rakibi olduğu düşünülen Snapchat'i taklit ettiği iddiası ile sıklıkla gündeme geliyor. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *