Whatsapp ve Facebook aynı çatı altında!

Facebook, WhatsApp'ı satın almasının ardından uygulama üzerinde pek çok yenilik yapmaya hazırlanıyor. İlk etapta WhatsApp ve Facebook'un bir araya gelmesi sonrasında da, Instagram, Facebook, Messenger ve WhatsApp'ın bir araya getirilmesi planlanıyor.

Facebook, şimdilerde dünyanın en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ı, kendi mobil uygulamasına nasıl taşıyacağını test ediliyor. Facebook'un içerisindeki WhatsApp kısayolu, uygulamanın Android sürümünde test ediliyor. Uygulamanın Android cihazlarda faaliyete geçmesinin ardından, iOs cihazlara da gelmesi de bekleniyor.

Şimdilerde yalnızca Danimarka'da bazı kullanıcılara sunulan özellik, uygulamanın içine girildiğinde sık kullanılanlar sekmesinde adınızın hemen alt kısmında bulunan WhatsApp butonundan oluşuyor. WhatsApp butonuna bastığınızda Facebook uygulamasından çıkmadan WhatsApp'a erişme imkanınız oluyor.

Bu özellik 2015 yılında, kullanıcıların Facebook'tan beğendiği içerikleri WhatsApp'tan gönderebilmesi için test edilmiş ancak iptal edilmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *