Whatsapp Windows ve Mac masaüstü uygulaması sunuldu

Daha önce söylentileri ortaya çıkan Whatsapp için Windows ve Mac bilgisayar yani masaüstü uygulamaları yayınlanarak doğrulandı. Resmi olarak Whatsap kullanıcılarına sunulan hizmet nasıl indirilir ve nasıl kullanılır tüm detaylar şimdi haberimizde.

Mobil versiyonu ile neredeyse tüm dünyada SMS hizmetlerinin sonunu getiren WhatsApp masaüstü uygulamaları ile de farklı programları bitirmeye niyetli gibi görünüyor. Windows ve Mac masaüstü uygulamaları şirket tarafından resmi olarak yayınlanarak kullanıcıların hizmetine sunuldu. Ancak WhatsApp web uygulamaları yüklemek için Windows ve Mac sürümleri de önem taşıyor çünkü yayınlanan uygulama sadece Windows 8 ve üstü ile MacOS 10.9 ve üstü işletim sistemlerini destekliyor. Eğer masaüstü sürümleriniz bunların altındaki sürümlerse güncellemeniz gerekecek.

İndirme işlemi ise oldukça basit. Resmi sitesine girdikten sonra solda yer alan Mac veya Windows PC butonunu tıklayarak kendi işletim sisteminize ait olan linki tıklayıp kurduktan sonra telefonunuzdaki kurulu uygulamasını açıyorsunuz ve for Web bölümünde yer alan QR kodunu istenildiği zaman okutuyorsunuz. Tabi eğer whatsapp uygulaması telefonunuzda yüklü değilse masaüstü versiyonu da kullanamazsınız. Bunun için de önce iPhone telefonlar için AppStore’dan Android telefonlar için ise Google Play Store’dan mobil versiyonu yüklemeniz gerekiyor.

Nasıl kullanırım diye merak edenler için hemen söyleyelim. Eğer telefonunuzda uygulamayı kullanmaktaysanız sizin için masaüstü uygulaması da oldukça basit olacaktır çünkü tasarım olarak aynı olan uygulamanın kullanım şeklide de bire bir aynı. Bilindiği üzere son zamanlarda whatsapp durumları oldukça çok ilgi çekiyor aramalar oldukça trend durumda. Tüm bunları bilgisayar versiyonunda kullanabilmek için yükleme işlemini yapmanı yeterli. Sonrasında tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *