WhatsApp yeni özelliği ile gece görüşünü mükemmelleştiriyor

Dünyanın en popüler ve en çok kullanılan mesajlaşma platformu WhatsApp her geçen gün yeni bir özellikle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Şirket bu kez de gece modu özelliği ile karanlık ortamlarda kaliteli görüşme ve fotoğraf çekebilmenin ortamını hazırlıyor.

1.2 milyar kullanıcı sayısı ile dünyanın en çok indirilen ve kullanılan mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcılarına yepyeni özellikleri müjdeleyerek her geçen gün yapısındaki mesajlaşma platformu özelliğini farklı boyutlara taşımaya devam ediyor. Son olarak gönderilen mesajları geri alabilme özelliğini devreye sokmaya hazırlanan uygulamada, . son olarak Samsung ve Apple’ın cihazlarında da sön dönemde popüler hale gelen gece modu özelliğini deveye almak için hazırlıklarını tamamladığı belirtiliyor. Twitter’da da var olan bu özellik, geceleri göz alan beyaz ışığın önlenmesinin yanında çok önemli bir farlılığı da telefonlara taşımaya hazırlanıyor.

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp’ın yayınlayacağını belirttiği gece modu özelliği, diğerlerininkinden biraz daha farklı olacağa benziyor. Klasik gece moduna sahip uygulama ve cihazlar gece boyunca uygulamayı kullananlara rahat bir görme özelliği sağlıyor.

WhatsApp’ın devreye sokmaya hazırlandığı özellikte ise gece çekilen fotoğrafların daha net çıkması için, gece ışıksız ortamda kötü çıkan fotoğrafların daha net olmasını sağlayacak bir özelliği kullanıcılarına sunacağı belirtiliyor. Ayrıca bu özellik ışığın yetersiz kaldığı mekanlarda yada gece görüntülü konuşma yapmak isteyen kullanıcılarının görüntü kalitesini de artırarak bu konudaki yakınmaların önüne geçmiş olacak.

Öncelikli olarak iOS kullanıcılarına geleceği belirtilen bu özelliğini, yakın zaman içinde ise Android kullanıcılarına da gelmesi bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *