WhatsApp'a gönderilen mesajı iptal özelliği geliyor

WhatsApp kullanıcıları tarafından oldukça istenen fakat bir türlü gelmeyen bir özellik olan "iptal özelliği" test edilmeye başlandı. Artık WhatsApp'a gönderilen mesajları iptal etme gibi bir seçenek olacak.

Milyonlarca kullanıcısı olan WhatsApp, şimdilerde yeni bir özelliğin test denemelerini gerçekleştiriyor. Kullanıcıları tarafından merakla beklenen ancak bir türlü gelmeyen "iptal etme" özelliği sayesinde, WhatsApp'a gönderilen mesajlar iptal edilebilecek. Yani yanlışlıkla gönderdiğiniz mesaja tıklayıp, açılan menüden "iptal et (Revoke)" seçeneceğine tıklayarak, karşı tarafın mesajı görmesini engelleyebilirsiniz. Ancak bunu mesajı gönderir göndermez yapmanız gerekecek.

En son güncellenen hali ile WhatsApp'ta yalnızca gönderdiğiniz mesajı sizin görmemeniz için bir silme özelliği mevcut. Eski bir mesajı alıcı tarafından okunmuş olsa da silebilirsiniz. Fotoğraflar, videolar ya da mesajları silebiliyorsunuz. Ancak yeni özellik sayesinde gönderdiğiniz mesajları, karşı tarafın görmemesini istiyorsanız elinizi çabuk tutarak gönderdiğiniz mesajı silebileceksiniz.

Yeni "iptal etme" özelliğinin WhatsApp iOs için hazırlık aşamasında olduğu belirtiliyor. Ancak beta sürümünü ne zaman alfa olarak herkesin kullanımına sunulacağı henüz bilinmiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *