WhatsApp’a görüntülü konuşma özelliği geldi

Anlık mesajlaşma programları arasında bir dünya devi olan Whatsapp’a kullanıcı tarafından uzun süredir beklenen görüntülü konuşma özelliği geldi. Ayrıntılar haberimizde...

Yeni gelen bu özellik sayesinde görüntülü arama yapmak isteyen kullanıcılar aradıkları kullanıcının uygulaması henüz güncellenmemiş ise, kullanıcının güncelleme yapması gerektiğine dair bir bildirim alıyor. Dünya çapında bir milyarın üzerinde kullanıcıya sahip olan WhatsApp’ın görüntülü arama özelliği beta sürümü bulunan cihazlarda sorunsuz olarak çalışmakta.

Geçtiğimiz günlerde yine önemli bir güncellemeyi kullanıcılarının hizmetine sunan WhatsApp, fotoğraf ve videoların gibi gönderilerin üzerine yazı yazama, çizim yapma hatta emoji ekleme gibi seçeneklerin kullanımına imkan sağladı. Bu yenilik sayesinde aynı zamanda fotoğrafın boyutunu değiştirilip, rengarenk seçenekleri ile üzerine çizim yazı eklenebilecek. İl olarak Android telefonlara gelen özellik artık iOs cihazlarda da kullanılabilmekte.

Tüm bunların yanı sıra WhatsApp'dan kişi listesindeki bir kişiye GIF gönderirken, GIF dosyaları MP4 formatına çeviriyor ve gönderme olanağı da sağlayacak. Ancak henüz WhatsApp için GIF desteğinin ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda kesin bir tarih verilmemekte.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *