WhatsApp'a sürpriz GIF desteği geldi

Dünya üzerinde en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'a GIF özelliği geldi. Şimdilik Beta sürümünde görülen WhatsApp GIF desteğinin zamanla iOs ve Android platformuna gelmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Snapchat özelliği ile gündeme gelen WhatsApp'a şimdi de GIF özelliği geldi. Fotoğraflar üzerine emoji ve yazı ekleyebilirken, artık istenen kullanıcıya hareketli fotoğraf ve video yani GIF'de gönderilebilecek. Görsel paylaşma ekranında yer alan fotoğraf, video, dosya gibi seçeneklere ek olarak bir de GIF sekmesi yer alıyor. Bu özellikten ise şimdilik sadece WhatsApp'ın Beta sürümünü kullananlar yararlanabiliyor. Yüklü olan WhatsApp uygulaması Beta sürümünde, GID dosyaları hem gönderebilir hem de alınabilir durumda olacak. WhatsApp 2.16.293 Beta sürümünde ortaya çıkan bir ekran görüntüsünde WhatsApp'ın GIF özelliği açık bir şekilde görülüyor. Bu özelliğin kısa sürede hem iOs hem de Android cihazlara gelmesi bekleniyor.

WhatsApp'dan kişi listesindeki bir kişiye GIF gönderirken, GIF dosyaları .MP4 formatına çeviriyor ve gönderiyor. Bu dönüştürme işlemi yasesinde ise GIF uzantılı dosyalar daha hızlı gönderiliyor ve minimum yer kaplıyor. Henüz WhatsApp için GIF desteğinin ne zaman kullanıma sunulacağı belirsiz. Ancak iOs cihazlara yapıalcak yeni bir güncelleme ile GIF özelliği gelebilir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *