WhatsApp'a yakında gelecek 7 muhteşem özellik!

Milyonlarca kullanıcısı olan mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a kullanıcılarının ihtiyaçlarını her geçen gün daha da kolaylaştıracak mükemmel 7 özelliğin gelmesi bekleniyor. İşte o yeni özellikler...

WhatsApp, uzun zamandır gönderilen mesajların iptal edilmesine yönelik çalışmalar üzerinde duruyor ve kullanıcılar bu özelliği merakla bekliyor. Fakat geliştirilen diğer özellikler bir düzenli olarak Android ve iOs kullanıcılarına sunulmaya devam ediyor. WhatsApp Business sürümünü geçtiğimiz günlerde sunan ve iş ile sosyal ilişkileri birbirinden ayıran bir platform oluşturan WhatsApp, Facebook Messenger'da bulunan çıkartmaları da ekledi.

Emojileri baştan aşağı değiştiren WhatsApp, genel görünümünde daha iri gözlü ve daha belirgin çizgilerin olduğu emojiler getirecek. Dışarıdan bakıldığında pek bir değişiklik görülmese de büyük ekran ve yüksek çözünürlüğe sahip telefonlarda bu özellik beklenen bir durum haline geldi.

WhatsApp'ın geleneceksel yeşil telefon simgeli logosu, Business platformunda bir değişikliğe giderek, telefon yerinde "B" harfi olacağı tahmin ediliyor. Uzun zamandır WhatsApp'ın arayüz renklerinde bir değişiklik yapılacağı söylentisi dolaşıyordu. Yeni amiral gemilerinin ekran parlaklığı artırıldığında, kullanıcılar metin ile ilgili işlerini düşük ışıkta yapmaya başladı. Bu nedenle WhatsApp ekibi, uygulamaya gömülü bir gece modunun üzerinde çalışma başlattı.

Beklenen özelliklerden biri de kullanıcılar bilinmeyen bir numaradan mesaj aldıklarında, otomatik olarak bir kartvizik görülmesi sağlanacak. Bu karvizitte, kişinin farklı iletişim bilgileri de yer alacak. Böylece bilinmeyen numaradan mesaj alan kullanıcılar, karşısındaki kolayca tanıyacak.

Android Oreo'lu cihazlar, uygulamada resim içinde resim özelliğine kavuşacaklar. Bu sayede uygulamalar arasında gezinti yaparken WhatsApp'ı kapatmadan mesajlaşmaya devam edebilecekler.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *