WhatsApp'ta görüntülü konuşma dönemi başladı! İşte detaylar...

Geçtiğimiz dönemde sesli konuşma özelliğini faaliyete geçiren WhatsApp şimdi de merakla beklenen görüntülü arama özelliğini aktifle hale getirdi. WhatsApp görüntülü sohbet nasıl yapılıyor? İşte detaylar...

WhatsApp görüntülü sohbet özelliği, kullanıcılarını meraklandırıyorken, nihayetinde beklenen haber geldi. Aktifleşen görüntülü arama sayesinde internet üzerinden sevdiklerinizde, arkadaşlarınızla görüntü konuşabilecek bir uygulama geldi. Geçtiğimiz sene WhatsApp'a sesli konuşma özelliği geldiğinde kullanıcıları çok sevinmişlerdi. Ardından görüntülü arama özelliğinin çıkacağı iddiaları herkesi merak ettirmişti. Android cihazlar için de hazırlanan bir beta sürümü ile görüntülü arama kullanılmaya başlandı.

Artık arama özelliğinden sonra, görüntülü arama, videolu arama özelliğide aktifleşen WhatsApp'ın kullanıcıları çok memnun kalacak. Peki WhatsApp'ta görüntü arama nasıl yapılır? Sesli arama, video gönderme, kişi bilgileri gönderme, fotoğraf gönderme, ses klibi yollama, konum gönderme gibi videolu arama özelliğini etkinleştirmek de bir o kadar kolay olacak.

Eğer görüntü aramak istiyorsanız sesli arama özelliğindeki gibi görüntülü aramak istediğiniz kişiyi WhatsApp'tan açıp, sağ üstteki sesli arama simgesindeki gibi, görüntülü arama simgesine tek dokunuşla dilediğiniz kişiyi görüntülü arayabileceksiniz. Ataç görünümündeki simgeye dokunup da oradan görüntülü arama simgesine dokunarak, görüntülü aramayı gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca sizi de WhatsApp listesinde ekli olduğunuz kişilerde videolu arayabilir. Anlık mesajlaşmada en iyi uygulama denilebilecek WhatsApp'ın görüntülü arama yapabilmeniz için tek şartı, tek dokunuş ile simgeye tıklayıp daha sonrasında aramak istediğiniz kişiyi seçmeniz veya bu işlem tam tersi de olabilir. Önce aramak istediğiniz kişiyi seçip daha sonrasında görüntülü arama simgesine tıklayabilirsiniz...


Görüntülü arama da gizliliğide siz yönetebiliyorsunuz. İstemediğiniz kişilerden görüntülü arama isteği gelsin istemiyorsanız bu durumu engellemek sizin elinizde. Otomatik reddet veya otomatik cevapla seçenekleri ile istediğiniz kişinin arama yapmasını durdurabilir, kimilerini ise otomatik yanıtlayabilirsiniz. Görüşme kalitesinin görüntüsünü de yine siz seçebiliyorsunuz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *