WhatsApp'ta güvenlik açığı krizi! Mesajlarınız okunuyor olabilir!

1 milyarın üzerinde kullanıcıya sahip olan dünyanın en yaygın mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ta güvenlik açığı fark edildi. WhatsApp'taki güvenlik krizi sorununu ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Fatih Sayan dile getirdi.

Sosyal medya platformu üzerinde 1 milyarın üzerinde kullanıcısı bulunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta güvenlik açığı tespit edildi. Güvenlik uzmanhları tarafından WhatsApp'taki güvenlik açığı patlak verdi ve tespit edildi. Bu problemi ilk olarak güvenlik araştırmacısı olan Tobias Boelter fark etti. WhatsApp'taki güvenlik açığı sorununa göre, uçtan uca şifrelenen mesajların başka kişiler tarafından okunabildiği anlaşıldı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, söz konusu WhatsApp'taki güvenlik açığının sonucunda anahtar yardımı ile uçtan uca şifrelemenin çözümlenebildiği ve mesajların okunabildiğine dikkat çekti. Sayan, yaptığı açıklamada, "WhatsApp, uçtan uca şifrelenen mesajlarınızı gerektiğinde okuyabiliyor. Cihazın hafızasında saklanan bir anahtar yardımı ile şifre çözülüyor" ifadelerini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *