WhatsApp'ta mesajı geri alma nasıl yapılır Güncelleme!

Dünyada 1 milyardan fazla indirme sayısıyla en çok kullanılan mesajlaşma programı olan WhatApp, gönderilen mesajı geri alma özelliğini aktifleştirerek kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlamaya hazırlanıyor.

Dünyanın en çok kullanılan ve operatörlerin mesaj uygulamalarındaki ücretleri neredeyse bedva noktasında geitmesine sebep olan Whatsapp, kendisini sürekli yenileyerek kullanıcılarına büyük kolaylıklar sunmaya devam ediyor. Daha önce de mesajı geri alma özelliğini duyuran ancak kullanımı konusunda herhangi bir bilgi açıklamayan WhatsApp gönderilen mesajları geri almayı sağlayan oldukça önemli bir özelliği artık devreye alıyor.

İnternet bağlantısı ile ücretsiz mesajlaşma imkanı sağlayan WhatsApp bugün sık sorulan sorular sayfasında bir güncelleme yaptı ve iPhone, Android ve Windows Phone cihazlarında gönderilen mesajları nasıl geri alabiliriz sorusunu yanıtladı. Uygulamanın yönergelerini takip ederek artık gönderdiğiniz mesajları geri alabileceksiniz.

Peki gönderdiğiniz mesajı nasıl geri alacaksınız ve bunun için süre sınırsız mı? Aslında mesajlaşma anında gönderilen mesajdan duyulan pişmanlık ilk saniyelerde oluşuyor. WhatsApp'ta mesajı geri alma süreniz ise 5 dakika olacak. "Mesaj Geri Alındı" şeklinde bir uyarıyı gördüğünüzde mesajınızın geri alındığını anlıyorsunuz.

WHATSAPP'TA GÖNDERİLEN MESAJI NASIL GERİ ALABİLİRİZ?

Hem bireysel hem de grup sohbetlerinde gönderdiğiniz mesajları geri alabilmenizi sağlayan bu özellik iPhone cihazlarda ve Windows Phone'larda mesaja basılı tuttuktan sonra "Geri Al" butonuna dokunarak yapılıyor. Android cihazlarda mesajı geri almak için ise mesaja basılı tuttuktan sonra Menü tuşuna ve ardından "Geri Al" butonuna tıklayarak mümkün oluyor. Bundan sonra sohnet ettiğiniz kişinin penceresinden mesajınız kayboluyor. Ancak yine hatırlatmakta fayda var. Bunu yapabilmek için sadece 5 dakikanız var. Aksi halde mesajınızı geri almak imkansızlaşıyor.

WhatsApp mesajlarını geri alabilmek için ise iPhone, Android ve Windows Phone cihazlarının son sürümlerini kullanmanız gerekmekte. Eski sürümleri kullananlar için mesajı geri al özelliği aktif olmayacak. Ayrıca eğer geri alma işlemi başarısız olmuşsa size bununla ilgili de herhangi bir bilgi gelmeyecek.

Mesajlaşmayı seven ancak hızlı mesaj yazarken yanlış kişiye gönderenler için oldukça kurtarıcı bir özellik olacak gibi görünen mesajı geri al özelliği, aynı zamanda kızgın bir anında yazdıklarından pişman olanlar için de büyük avantaj. Artık gönderdiğiniz mesaj görülmediği sürece 5 dakika içinde geri alarak büyük bir stresten kurtulabileceksiniz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *