WhatsAPP'ta para transferi yapılabilecek

WhatsApp para transferini mümkün kılacak dönemi başlatıyor. Kısa süre içinde gelecek güncellemeler ile kullanıcılar birbirlerine WhatsApp üzerinden para gönderebilecek.

Whatsapp kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamaya devam ediyor. Yeni güncellemeler ile yeni özellikler ekleyen whatsapp kısa bir süre sonra başlayacak büyük uygulamasının güncellemelerini tamamlamaya çalışıyor. Yapacak güncelleme ile artak whatsapp kullanıcıları kendi aralarında para transferi yapabilecekler. Yapılan açıklamada whatsapp uygulama üzerinden ödeme yapılabilecek bir sistemi devreye sokacak. Henüz sistem hazır değil ama yakın zamanda güncelleme ile whatsapp kullanan tüm telefonlara gönderilecek. Ödeme sistemiyle ilgili alt yapı çalışmaları hızla devam ediyor. Sistem basit bir şekilde çalışacak. Aynen mesaj gönderir gibi para gönderilebilecek. Whatsapp Hindistan hükümetiyle de ortak çalışma içine girdi. Gerekli izinler alındığı takdirde ödeme sisteminin tüm dünyada whatsapp tarafından devreye sokulması bekleniyor. Whatsapp yaptığı açıklamada Hindistan pazarını oldukça önemsediğini ortaya koydu. Bu bölge dahil olmak üzere farklı hizmetler de sunulması için çalışmaların aralıksız devam ettiği ifade edildi.

Whatsapp'ın hali hazırda Hindistan'da 200 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Whatsapp'ın yeni güncellemeyi en geç 6 ay içinde kullanıma sunması bekleniyor. Artık günümüzde online ödemeler çoğalırken, Whatsapp'ın bilinir olması sistemin çabuk benimseneceği ve kullanılacağı anlamına geliyor. Tabii whatsapp facebook etkisiyle de yeni getireceği sistemin tutacağından ve yaygınlaşacağından şüphe duymuyor.

Hindistan'da para transferinin geleceği konuşulmaya ve sorgulanmaya başladı. Şimdilik Hindistan ve Türkiye'de uygulanması düşünülen sistemin diğer ülkelere ne zaman ulaşacağı ise belirsizliğini koruyor. Türkiye'deki internet kullanıcı sayısının gün geçtikçe arttığı düşünülürse ülkemizde  de ençok kullanılan sosyal platformlar başta facebook olmak üzere whatsapp, messenger, twitter ve instagram oluyor. Mobil aboneliklerin yüzde 55'i ise ön ödemeli iken yüzde 45'i ise faturalıdan oluşuyor. Türkiye’de telefona sahip olan yetişkinlerin yüzde 56’sı akıllı telefona sahip. Dijital bir cihaza sahip olan kullanıcıların yüzde 5’i giyilebilir teknoloji ürünlerine sahipken, sadece yüzde 1’i e-kitap okuyucuya sahip.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *