WhatsApp'tan düşük kaliteli fotoğraflar ve videolar için yeni özellik

WhatsApp düşük kaliteli video ve fotoğraf sorununu çözüyor. Şirket, kullanıcılara üç farklı seçenek sunacak ve kullanıcılar istedikleri kalitede fotoğraf gönderebilecek.

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kullanıcıların uzun süredir şikayetçi olduğu konuyu çözüme kavuşturuyor. WhatsApp düşük veri ve az depolama hassasiyeti nedeniyle yıllardır hem video hem fotoğrafların kalitesini düşürülüyordu. Düşük kaliteden şikayetçi olan milyonlarca kullanıcı bulunmaktadır. Şirket yeni güncellemesiyle kullanıcılara tercih hakkı sunacaktır. WABetaInfo'da yer alan bilgilere göre WhatsApp kullanıcılara üç farklı kalite seçeneği sunacak ve kullanıcılar fotoğraf kalitesini belirleyebilecek.

Sunulacak seçenekler

Otomatik (Tavisye edilen): Bu seçenek, ağ hızına bağlı olarak görüntüleri sıkıştırıp sıkıştırmama kararını uygulamaya bırakacaktır. En iyi kalite: Bu seçeneğin seçilmesi, mümkün olan en iyi görüntü kalitesini sağlanacaktır. Veri tasarruflu: Veriden ve depolama alanından tasarruf etmek için görüntüler sıkıştırılacaktır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *