» 
 

Wilma Elles: Türkiye’yi dünyaya anlatmaya devam edeceğim

Türkiye’nin içinden geçmekte olduğu sürecin zorluğuna değinen Alman sinema ve dizi oyuncusu Wilma Elles, “Türkiye’yi ve onun güzelliklerini dünyaya anlatmaya devam edeceğim” dedi.

Türk dizi ve sinema filmlerinde son dönemde oldukça sık karşımıza çıkan ve artık ekranların oldukça tanıdık yüzleri arasında yer alan Alman dizi ve sinema oyuncusu Wilma Elles, konuk olarak katıldığı 22. Saraybosna Film Festivali’nde konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Almanya’da bir televizyon programına katılan ünlü oyuncu Elles, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında olumlu şeyler söylemiş, Erdoğan’ın ülkeye yaptığı katkıları ve hizmetleri anlatarak onu savunmuştu. Ancak programdaki diğer kişiler bunu şaşkınlıkla karşılamıştı. Almanya’da Erdoğan’ı savunduğu için eleştiri oklarının hedefi olan Elles, Türkiye’de yaşananların yurt dışında anlaşılmasının zor olduğunu, kendisinin ise gerçekleri anlattığını ifade etti. Elles, “Onlar bunu anlamakta güçlük çektiler” dedi.

En kısa zamanda Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun iyileşmesi temennisinde bulunan Elles, Türk-Alman dostluğunun geçmişteki gibi gelecekte de devam edeceğine olan inancını dile getirdi. Elles, Türkiye’nin zor günleri atlattığını vurgulayarak, “Türkiye’yi ve onun güzelliklerini bütün dünyaya anlatmaya devam edeceğim” şeklinde konuştu.

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sırasında eşi ile birlikte İstanbul’da olduklarını, eşinin de Boğaziçi Köprüsü’nde olduğunu belirten Elles, sabah uyandıklarında çok rahatladıklarını belirterek “İyi ki demokratik yolda yürümeye devam ediyoruz” dedi.

Saraybosna Film Festivali için “görkemli” ifadesini kullanan Elles, yapım aşamasındaki bir proje için Veysel Atasever ile bir araya geldiklerini, geçtiğimiz sezon gösterilen “Yeter” dizisinin yeni sezon çekimlerine de yakın zamanda başlayacaklarını ifade etti. Elles, daha önce “Öyle Bir Geçer Zaman ki” dizisinde canlandırdığı “Caroline” karakteri ile de Batı Balkanlarda tanınıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *