» 
 

Wilma Elles'den kanser açıklaması

Ünlü oyuncu Wilma Eles, annesini 5 ay önce kanserden kaybettiğini vurgulayarak, genetik faktörlerden dolayı annesinin kansere yakalandığını ve kendisinin de kansere yakalanma riskinin olduğunu söyledi.

OMÜ (Ondokuz Mayıs Üniversitesi) davetlisi olarak Samsun'a gelen oyncu Wilma Elles, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç'i makamında ziyaret etti. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı ile OMÜ Gençlik Topluluğu iş birliği ile Samsun'a gelen ünlü oyuncu ve kanser aktivisti, Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen "Sağlıklı Yaşam, Kanserle Mücadele" konulu söyleyişiye katıldı. Ünlü oyuncu Wilma Elles, annesini kanser hastalığından dolayı 5 ay önce kaybettiğini dile getirdi.

Elles, annesinin kanser hastalığı sürecinde kendisinin sürekli yanında olduğunu ve annesinin moralini yüksek tutmaya çalıştığını söyledi. Öte yandan sistematik bir şekilde kanserle ilgili bilgilere ulaşmak için Hayatta Kal Derneği ile bir platform kurduklarını, kanserle mücadelenin bir ekip işi olduğunu söyledi. Öte yandan kanserin genetik yapısının annesinin kansere yakalanmasında etkili olduğunu ve kendisi ile diğer aile bireylerinin de kansere yakalanma ihtimali olduğunu dile ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *