Windows 10 beklenen sayıya ulaşamayınca hayal kırıklığı yarattı

Dünyaca ünlü yazılım devi Microsoft, yeni işletim sistemi olan Windows 10'un 2018 yılı ile ilgili tahminlerinin uzun zaman alacağını açıkladı. Beklentinin karşılanmamasının en büyük sebebiyse Windows Phone pazarının satış rakamları olduğu belirtildi.

 Microsoft’un yaklaşık bir yıl önce şahane bir organizasyon ile tanıttığı işletim sistemi Windows 10, yüksek beklentileri karşılayamayınca ne yazık ki hayal kırıklığına uğrattı. Amerikalı teknoloji devi, 2017 yılında erişmek istediği 1 milyar aktif kullanıcı hayalini bu gidişle 2018 yılının ikinci yarısında gerçekleştireceğini açıkladı.

Bazı haber kaynaklarına göre yeni işletim sistemi olan Windows 10’un 1 milyon kullanıcı hedefinin hala gerçekleşme ihtimali olduğunu düşünülüyor, ancak hedefin 2018 yılında gerçekleşmesine dair öngörüler gittikçe farklılaşıyor.

Yazılım devi Microsoft yetkililerinin açıklamalarına göre, Windows 10, 350 milyonu aşan aktif kullanıcı rakamına ulaşarak Windows tarihinin en hızlı açılışını gerçekleştirdiği belirtildi. Şirketin başka projelerle de ilgilenmesi gerektiğini vurgulayan yetkililer, 1 milyar hedefinin mutlaka gerçekleşeceğini fakat uzun zaman alacağını ifade etti

Hedefin elde edilememesine büyük bir katkı sağlayan pek çok nedenler mevcut. Windows 10’a geçiş konusunda ısrarcı olan yetkililerin, kullanıcıların daha kullanma fırsatı bulamadan programdan soğutması, yani yanlış reklam seçiminin yanı sıra Windows Phone satış rakamlarının istenilen düzeyde olmaması hedeften gittikçe uzaklaşmaya büyük miktarda katkı sağlayan nedenler arasında.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *