Xiaomi Küresel Akıllı Telefon Satışlarında Apple'ı geçti!

Özel bir bilişim firmasının hazırladığı analiz raporu; Firmalarının yaptığı 2021'in ikinci çeyreğine ait küresel akıllı telefon sevkiyatlarını gösteren detaylı raporu yayınladı. Rapora göre Xiaomi, Apple'ı geçerek akıllı telefon satışlarında ikinci sıraya yükselmiştir. Listenin birincisi ise hala Samsung.

Yapılan son analiz sonuçlarına göre, Çinli teknoloji firması Xiaomi, küresel akıllı telefon sevkiyatlarında Apple’ı geçerek ikinci sıraya yerleşti. Şirket böylece küresel pazarın yüzde 17‘lık paya hakim oldu. Böylece Xiaomi küresel pazarda Samsung'un hemen altına yerleşerek Samsung toplam pazarın %19'una hâkim duruma geçti. 

Xiaomi'nin hemen altında üçüncü sıradaysa Apple bulunuyor. Pazarın artık güçlü isimlerinden bir tanesi olsa da gelen şirket, yıllık bazda yalnızca %1 oranında artış göstermiş ve küresel pazarın %14'üne sahip. Apple'ı ise arkasından %10'luk pazar payına sahip olan Çinli şirketler OPPO ve vivo takip ediyor.

Xiaomi Corporation, Nisan 2010'da kurulmuş ve merkezi Pekin'de bulunan Çinli bir elektronik araç şirketidir. Apple, Samsung ve Huawei’ den sonra dünyanın en büyük 4 akıllı telefon üreticisinden birisi olmayı başarmıştır. Ürünleri sadece akıllı telefon ile sınırlı değil; mobil uygulamalar, dizüstü bilgisayarlar, Xiaomi saat, Xiaomi kulaklık da bulunmakta. Xiaomi diğer teknoloji firmaların aksine ABD’de daha az bilinmekte. Ancak son zamanlarda Latin Amerika, Afrika ve Batı Avrupa’da belirli başarılar kazandı ve kendi ismini birçok ülkeye yaymaya devam etmekte.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *