Xiaomi'nin akıllı saati ile çocuklar her daim takipte olacak!

Çin'de farklı bir tasarıma daha imza atılmak üzere. Xiaomi çocuklar için akıllı saat üretimine start vermiş durumda. Bir saatten çok daha fazlasını yapan tasarımda, GPS sayesinde çocukların nerede oldukları hakkında ebeveynler bilgi sahibi olacaklar.

Xiaomi zaman zaman farklı tasarım ve üürnleri ile adından söz ettirmeyi başardı. Yine farklı bir ürün ile yeniden karşımıza çktı. Xiami geçen sefer akıllı bir bileklik tasarlamıştı. Bu sefer de edinilen bilgilere göre, çok farklı işlevleri olduğu söylendi. Bu saatin asıl amacı kola takılı olduğu andan itibaren, özel yapım saatin içerisindeki GPS çipi sayesinde saati takan kiişinin nerede olduğu öğrenmek ve takip etmek mümkün olabilecek.

Ebeveynlerin büyük sorunu haline gelen çocuklarının kaybolması veya nerede olduklarına dair meraklarını giderecek bu teknolohik alet sayesinde artık anne-babalar rahat edecek. Çocukların kolunda sürekli olarak takması gereken saat, anne-babaların kendi çocuklarını takip etmesini sağlayacak. İçerisinde telefon sim kartına benzer bir kartın olduğu bu özel saat ile görüşme de yapılabilecek. Bu sayede acil durumlarda çocuklar anında aileleri ile iletişim halinde olabilecekler. Bunların yanı sıra Xiaomi'nin ürettiği saatte WİFİ ve Bluetoot özelliği de yer alacak. 6 gün bekleme süresine sahip olan akıllı saat, ayrıca acil durumlarda 7 saniyelik ses kaydının gönderilmesine de yardımcı oluyor. Bu akıllı saatin fiyatına gelecek olursak, önemli bir işleve sahip olan bu saatin yaklaşık 59 dolara satışa sunulacağı söylendi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *