» 
»
 

Yabancı doktor ve hemşireler şehir hastanelerinde çalışabilecek

Şehir hastanelerinin bir bölümünün uluslararası hizmetler için ayrıldığını bildiren Gümüş, körfez ülkelerinden gelebilecek hekim ve hemşirelerin bu hastanelerde çalışabileceğini belirtti.

Körfez İşbirliği Konseyi Türkiye 4. Ortak Sağlık Çalışma Grubu toplantısında konuşan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, Türkiye'de 40 bin yataklı yeni şehir hastanelerinin kamu-özel ortaklığı ile yapıldığını ve 2018 sonuna kadar Mersin, Isparta ve Yozgat'tan sonra Ankara'da Bilkent ve Etlik'te iki hastanenin daha yapılacağını kaydetti. Bu hastanelerin ise toplam yatak kapasitesinin 8 bin olacağına işaret eden Gümüş, fiziki mekanların  yapımından sonra artık içinde çalışacak personelin eğitimine ve verilecek hizmetin kaliteli olmasına önem verileceğini ifade etti.

Kamu-özel işbirliği modeliyle ciddi deneyimlerin oluştuğunu belirten Gümüş, Türkiye'nin şu anda sağlık endüstrisinin geliştirilmesi üzerinde çalıştığını kaydetti. Özellikle sağlık turizmi konusunda körfez ülkeleriyle iş birliği yapılabileceğini belirten Gümüş, "Yeni yaptığımız şehir hastanelerinin bir kısmı uluslararası hasta hizmetleri için ayrılmıştır. Burada yabancı dil bilen hemşirelerimiz, hekimlerimiz görev alacaklardır. Körfez ülkelerinden gelebilecek hekimler ve hemşireler buralarda çalışabileceklerdir." şeklinde konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *