» 
 

Yabancı plakalı araçlar için Trafik kanununda yeni düzenleme

Ücretli olan köprü ve geçiş yapmalarına karşın ödeme yapmayan yabancı plakalı araçların geçiş ücretini ödemeden ülkeden çıkış yapmasına izin verilmeyecek.

Trafik Kanununda yapılan yeni düzenlemeler sonrasında yapılan incelemelerde yabancı plakalı araçların düzenlemeden önceki süreçte ücretli karayolların ve köprülerden ücret ödemeden geçtikleri belirlenmişti.

Ceza almaları gereken sürücülerin bu durumu suistimal ettiklerinin tespiti üzerine Resmi Gazete yayınlanan yeni düzenleme ile artık yabancı plakalı araçlarında ödemelerini yapmadan ülkeden çıkmamalarına karar verildi.

Yeni düzenleme ile ücretli olan köprü ve otoyollardan geçiş yapan yabancı plakalı araç sürücüleri sınır kapılarına geldikleri zaman plaka tanıma sisteminden ücretli olan bölgelerden geçmiş olmaları halinde çıkarılacak olan ücret tarifesi belirlenecek.

Sınır kapısından dışarı çıkmadan önce eksiksiz bir şekilde bu ücretleri ödenmeleri gerekecek. Sürücüler geçiş ücretlerini nakit olarak ya da kredi kartı ile ödeme imkanı bulabilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *