» 
»
 

Yağmur Atacan'a saldıran şahıs hakkında yeni gelişmeler neler?

Yağmur Atacan'a saldıranlar hakkında yeni gelişmeler var. Atacan'a yönelik düzenlenen silahlı saldırıda tutuksuz yargılanan şüpheliye yakalama kararı çıkarıldı. Şüphelinin cezalandırılması isteniyor.

Ünlü oyuncu Pınar Altuğ'nun eşi olan Yağmur Atacan'a düzenlenen saldırı suçundan yargılanan Galip Topsuz hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Galip Topsız, İstanbul Asayiş Şubesi ekipleri ile tutuklandı. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesine göre, duruşmalara katılmayan Galip hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Silahlı saldırı İstandul Etilerde 7 Nisan 2014 tarihinde Yağmur Atacan aracına bineceği sırada mototiklet kullanan bir şahıs tarafından ateş açıldı. Atacan, yan koltuğa yatarak kendini ölümden kurtardı. Saldırgan ateş ettikten sonra olay yerinden hızla kaçmıştı.

Adli kontrolle serbest bırakılan silahli saldırganın ardından Asayiş Şube Müdürlüğü'nün olay ile ilgili başlattığı soruşturmada cep telefonu sinyali, güvenlik kamera görüntüleri ve görgü tanıklarının ifadesiyle saldırganın Galip Topsız olduğu belirlenmiş oldu. Topsız, verdiği ifade sonrasında tutuklanmış, adli kontrol ile serbest bırakılmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının hazırlamış olduğu iddanamede Galip Topsız'a 23 yıla kadar kasten adam öldürme girişiminden dolayı hapis cezası isteniyor. Galip Topsız kasten adam öldürme suçundan ve ruhsatsız silah bulundurmak suçundan yargılamanın yapıldığı İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edileceği bilgisine ulaşıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *