Yahoo satılıyor iddiası bilim - teknoloji gündemine düştü

Rakipleriyle baş edebilmek için günün gerektirdiği her yeniliği yakalamaya çalışan ancak bir türlü istediği yükselişi gerçekleştirememiş olan köklü internet markası Yahoo satılıyor mu işte detaylar...

Adı daha önce de çok kez satılma iddiaları ile anılan yılların internet firması Yahoo için yeniden aynı iddialar gündeme geldi. Dünya devi pek çok şirketin satın almak istediği ancak bir türlü el değiştirmeyen Yahoo için bu sefer söylentiler oldukça güçlü. Zira Yahoo’nun kaç paraya satılacağı bile iddialar arasında yer alıyor.

ABD’nin güçlü şirketleri arasında yer alan telekomünikasyon devi Verizon tarafından alınacağı söylenen Yahoo için ortaya atılan rakam ise yaklaşık olarak 5 milyar dolar civarında. Eğer söylentiler doğru çıkarsa Yahoo bir Verizon şirketi olacak.

Verizon 2015’te AOL’yi satın alarak altyapısını güçlendirme çabası içerisinde bulunuyordu. Eğer Yahoo’yu da satın alırsa internet dünyasının devleri arasında söz sahibi olmaya aday olacağı yönünde görüşler de hakim. Her ne kadar yeniden yapılanarak mobil internet dünyasında yer edinmek istese de bir türlü tam olarak istediği yükselişi gerçekleştiremeyen Yahoo için söylentilerin ne denli doğru olduğunu ilerleyen günlerde göreceğiz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *