» 
»
 

Yakaladığı dev yayın balığı ile usta balıkçılara taş çıkardı

Kadınların her alanda üstün başarı gösterebileceğinin kanıtlarından biride Edirne'de yaşıyan 54 yaşındaki Hanife Akkıyık'ın sosyal medyada kendi yakaladığı dev yayın balığının resmini paylaşması ile ortaya çıkmış oldu.

Edirne'de yaşıyan elli dört yaşındaki Hanife Akkıyık bundan birkaç yıl önce tamamen eğlence amaçlı olarak başladığı balıkçılık bir düre sonra sadece eğlence olmaktan çıktı. Av yasağının sona ermesi ile birlikte soluğu Edirne'nin Süloğlu ilçesine bağlı Geçkinliği köyü yakınlarında bulunan gölette alan Akkıyık suya attığı ağı çekerken karşılaştığı manzara ile hayatının süprizini yaşadı. Sabahın erken saatlerinde gölete giderek vira bismillah diyen Akkıyık ağına takınlan dev sazan balığı ile sezonu açmış oldu.

2.5 metre boyunda ve yaklaşık 72 kilo ağırlığında olan ile yaşadığı sevinci ve şoku anlatan Hanife Akkıyık, bu hobinin bundan beş yıl önce oğlunun balık ağlarını tamir ettiği dönemde dikkatini çektiğini daha sonra kendi olanakları ile vakit buldukça evlerinin yakınındaki gölete giderek balık tutmaya başlamış. Bugün itibari ile abalık sezonunu başlamasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Akkıyık, sabahın erken saatlerinde ağttığı ağı toplarken ağı zor çekmesinden dolayı büyük bir balık tuttuğunu anladığını ancak bu kadar büyük bir balık olmasını beklemediğini anlattı..

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *