» 
»
 

Yakalanmamak için başına türban takan MLKP üyesi tutuklandı!

Son olarak Aksaray'da yemek yediği lokantadan çıkan MLKP üyesi Serpil Arslan'ın tanınmamak için başına türban taktığı görüntülenmişti. Polisin incelemelerinin ardından, kaçmaya çalışırken terör örgütü üyesi yakalandı ve tutuklandı.

MLKP üyesi Serpil Arslan için aramalar devam ederken, Aksaray'daki bir lokantalı türbanlı bir şekilde görüntülendiği ortaya çıtkı. Görüntülerde Arslan'ın tanınmamak için başını örttüğü görüldü. Görüntülerin ardından harekete geçen polis ekiplerini fark eden Arslan, lokantanın arka kapısından kaçmaya çalıştı. Ancak onun bu girişimi başarısız oldu. Polis ekiplerinin yakaladığı MLKP mensubu kadının Adana'daki sorgusu bittikten sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmasına karar verildi. Terörist, adliyeden çıkarken sloganlar atarak polis aracına bindirildi.

Adana Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şube İstihbarat Şube Müdürlüğü'ne bağlı olan ekipler, terör örgütü MLKP üyesi kadının suçlarından 3 ayrı yakalama kararı verilen Serpil Arslan'ın Aksaray'da olduğunu tespit etti. Aksaray Emniyet Müdürlüğü ile birlikte harekete geçen Adana polisi, Arslan'ın yakalanması için talimat verdi. Alınan talimatlar üzerine polis ekipleri Serpil Arslan'ın bulunduğu lokantaya operasyon düzenledi. Polis ekiplerinin etrafını kuşattığı terör örgütü üyesi kadın kıskıvrak yakalandı. Adana'ya getirilmesinin ardından sorgusunda hiçbir ifade vermemesi dikkat çekti. Kendisine getirilen yemekleride, devletin yemeğini yemek istemediğini söyleyerek reddetti.

Terör örgütü MLKP mensubu kadının Adana Emniyet'indeki sorgulama işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Adli Tıp Birimi'ne sağlık kontrolü için getirilirken sloganlar atmaya çalıştı. Teröristin eylem hazırlığında olduğu tespit edilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *