» 
»
 

Yamaçtan kopan kayalar Trabzon'da bir eve düştü: 1 yaralı

Trabzon'da, yamaçtan kopan kaya parçaları bir eve isabet etti. Kayaların isabet ettiği evde ciddi hasar meydana gelirken, 1 kişi ise hafif olarak yaralandı.

Trabzon'un kaymaklı Mahallesi'nde İdris Birinci isimli bir şahsa ait tek katlı evin üzerine bugün sabahj saatlerinde yamaçtan kopan kayalar düştü. Kayalar evin tavanını parçalayarak içeriye girdi ve büyük maddi hasara yol açtı. Öte yandan yamaçtan kopan kayalar iki farklı eve de zarar verdi. Olay esnasında evde kimsenin olmamasından dolayı can kaybı yaşanmadı. Kayaların düştüğü sırada sokakta bulunan Fatma Mutlu isimli vatandaş ise kolundan hafif olarak yaralandı.

Yaralanan Fatma Mutlu'ya 112 Acil Servis ekipleri müdahalede bulundu. Mahalle sakinlerinden emine kara isimli vatandaş ise, kahvaltı yaptıkları esnada büyük bir gürültü işitmeleri ile sokağa fırladıklarını dile getirdi.

Daha önce de bu gibi olayları yaşadıklarını anlatan Kaya, kayanın düştüğü yerin afet alanı olarak belirlendiğini ve evin sahibine TOKİ'den ev verildiğini, ancak kendilerinin de bu evin hemen yanında bulunduklarını bu nedenle de korku içinde olduklarını söyledi.

AFAD ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri ise olay yerine gelerek gerekli önlemleri aldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *