» 
»
 

Yangınlardan dolayı İsrail 3 ülkeden yardım istedi

İsrail'in dün ülkenin çeşitli bölgelerinde meydana gelen müdahaleler için Yunanistan, Rusya ve Hırvatistan'dan yardım istediğini bildirildi.

İsrail'in dün ülkenin çeşitli bölgelerinde meydana gelen yangınlara müdahalede bulunulması için Yunanistan, Rusya ve Hırvatistan'dan yardım istediğini bildirdi. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ofisinden yaptığı yazılı açıklamada, yangınlardan dolayı Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic ve Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile görüşme yaptığını duyurdu.

Açıklamada, Netanyahu'nun görüşmelerde, ülkenin bazı bölgelerinde dünden bu yana süren yangınları söndürmek için söz konusu Hırvatistan, Rusya ve Yunanistan'dan özel uçak talebinde bulunduğu bilgisi aktarıldı. Bu ülkelerin yangın söndürme uçağı göndererek destek olmayı kabul ettiği bilgisi verilen açıklamada, Netanyahu'nun muhataplarına teşekkürlerini ilettiğini ifade etti.

İsrail'de dünden bugüne kadar Kudüs dahil 13 noktada yangın çıktı ve yangınlar rüzgârın etkisi ile yayıldı. Netantahu'nun yangınlara müdahale için İtalya, Türkiye, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve Yunanistan'dan yardım talebi edeceğini açıklanmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *