» 
»
 

Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı'na tekrar Ali Koç seçildi!

Yapı Kredi Bankasının olağan genel kurulu yapıldı. Bankanın olağan genel kurulunda yeni yönetim kurulu belirlenirken, yönetim kurulu içinde yapılan görev dağılımıyla da Ali Koç daha önce devam ettirdiği Yönetim Kurulu Başkanlığı'na tekrar getirildi.

Yapı Kredi Bankası'nın yapılan Olağan Genel Kurul toplantısında yeni yönetim kurulu belirlendi. Bankanın 28 Mart 2017 tarihinde yapılan kongresinde yeni yönetim kurulu oluşurken, yönetim kurulunun yaptığı ilk toplantıda geçtiğimiz yıl da bu görevi yürüten ali Koç tekrar Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi. Başkan vekilliğine ise  Carlo Vivaldi getirildi.

ALİ KOÇ'U TANIYALIM

Ali Koç ABD Rice Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Harvard Üniversitesi mezunu bir iş adamıdır. İş hayatına 1990 yıllarında American Express Bank'ta Yönetici yetiştirme programı ile başlamıştır. Morgan Stanley Yatırım Bankası'nda 1992 ile 1994 yılları arasında görev almıştır. 1997 yılında KRoç Holding Stratejik Planlama Grubu bünyesinde koordinatörlük yapmıştır. 2010 yılında ise Koç grubu başkanı olarak görevine devam etmiştir.

İş yaşamı boyunca İletişim ve Bilgi grubu gibi görevlerde bulunan Koç, 2008'den günümüze kadar da Koç Holding yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir. Zaman zaman Koç grubu bünyesinde değişik kademelerde görev almıştır. Ulusal Rekabet Araştırmaları Derneği Başkanı, Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Başkanı TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Endeavor Derneği ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nda ise Yönetim Kurulu üyeliği yapan Ali Koç aynı zamanda Bank Of Amerika ve Harvard Üniversitesi Glübal Danışma Kurulu üyeliği yapmaktadır.

Koç Finansal Hizmetler Yönetim Kurulu Başkanı da olan Ali Koç CFR Danışma kurulu üyeliği nde de bulunmuştur. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *