» 
»
 

Yaralanan teröristler tedavi için gittikleri hastanede yakalandı

İstanbul Pendik'te iki teröristin parça tesirli patlayıcıyı atarlarken yaralanan biri kadın iki şüpheli, kaçıp gittikleri hastanede kıskıvrak yakalandılar.

Alınan bilgilere göre, İstanbul Pendik dün akşam saatlerinde bir patlama sesi duyuldu. Patlama sesinin ardından polis ekipleri anınd abölgeye intikal ettiler. Gelen güvenlik güçleri olay yerinde incelemelerde bulundular. Polis ekipleri duyulan sesin parça tesirli bir el yapımı patlayıcının patlatılmasından dolayı meydana geldiğini belirledi. Bölgedeki hastaneye patlayıcının elinde patladığı anlaşılan bir yaralının gelmesi ile biri kadın iki şüpheli göz altına alındı.

Pendik Sülüntepe mahallesinin 18 Mart caddesinde meydana gelen patlamanın sesi herkeste büyük paniğe neden oldu ve alınan ihbarlara göre olay yerine çok sayıda polis ekipleri geldi. Polis ekiplerinin olay yerine gelmesinin ardından patlama sesinin duyulduğu Çil sokakta incelemeler yapıldı. Yapılan incelemeler sonucunda kapalı bir poşet içerisinde henüz patlamamış 2 adet el yapımı patlayıcı (EYP) bulundu. Polis ekiplerinin poşetin etrafında gördüğü kan izleri kafa karıştırdı. Çevredeki görgü tanıklarının ifadelerine göre biri kadın 3 kişinin olay yerinden kaçarlarken görüldü. Polisler el yapımı patlayıcıyı patlatmaya çalışıp yaralanan 3 şüphelinin peşine düştü. Çalışmaların başlatıldığı bölgede ve bölgeye yakın Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Acil Servisi'ne de haber gönderildi.

Çok geçmeden hastaneye sağ eli yaralı bir şekilde gelen kişinin, elinin yaralanmasının nedeninin patlayıcı bir madde olduğu tespit edildi. Polis ekiplerinin gelmesinin ardından, yaralının tedavisi yapıldı ve şüpheli biri kadın 2 kişi göz altına alındı. El yapımı patlayıcıyı patlatmak için eline alan yaşı küçük erkek çocuğu patlatamadığı için elini yaralamış ve yaşının küçük olması sebebi ile çocuk şubeye gönderilmiştir. Kadın şüphelinin Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan sağlık kontrolünün ardından emniyet müdürlüğüne götürülürken, olay anında yanlarında olan üçüncü kişinin de yakalanması için çalışmalar başlatıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *