» 
»
 

Yarın Doğu Karadeniz'de yoğun kar yağışları bekleniyor

Doğu Karadeniz'de yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Kar yağışlarının özellikle, Riza, Giresun, Trabzon ve Artvin'de etkili olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açılamaya göre, Giresun, Artvin, Rize ve Trabzon'da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Akşam saatlerinden itibaren Giresun, Artvin, Rize ve Trabzon'da etkili olacak yağışların şiddetli olarak karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Söz konusu illerin yüksek kesimlerinde ise yer yer boyu 20 santimetrenin üzerinde kar olması bekleniyor.

Doğu Karadeniz bölgesinde etkili olacak yoğun yağışların etkisini yarın göstermesi beklenirken, Salı günü ise etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışlar nedeni ile ulaşımda meydana gelebilecek aksamalara, buzlanma ile görüş mesafesindeki azalmaya karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli olması gerektiğini belirtiyor.

Yurt genelinde ise hava sıcaklıklarının kuzey ve doğu kesimlerde etkili olacak yağışlar ile birlikte 1 ile 4 derece azalması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde ise yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ile don hadisesi yaşanması tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *