» 
»
 

Yarıyıl tatilinde çocukların internet kullanımına dikkat!

Uzmanlar yarıyıl tatili ile birlikte çocukların internet kullanımının artacağına dikkat çekerek, bu kullanımın alışkınlık haline dönüşmesi ihtimaline karşı ebeveynleri uyarıyor.

Yarıyıl tatilinin başlamasının ardından uzmanlardan çocuklar için kritik uyarı geldi. Çocukların bu tatil süresi boyunca kaliteli zaman geçirebilmesi üzerinde durulması gerektiğini belirten uzmanlar, bu konuda ebeveynlerin bilinçli olması gerektiğini belirtti.

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi Bağımlılık Merkezi Direktörü Prof. Dr. Kültegin Ögel, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, karne zilinin çalması ile başlayan yarıyıl tatilinde, çocukların düzenli hayatlarının düzensizleşeceğini ve çocukların internet kullanımının artacağını dile getirdi. Özellikle de bazı çocuklar için tatil, kötü alışkanlıkların daha da derinleştiği bir zaman dilimi olabiliyor. Bu konuda ebeveynlere iş düşüyor. Anne ve babaların tatile hazırlıksız yakalanmaması gerekiyor.

Tatil döneminde dâhi olsa, çocukların internet kullanımının bir takım kuralları olması gerekiyor. Okul dönemi kadar internet kullanımı sıkı olmasa da muhakkak oyun ve internet kullanımı süresinin kısıtlanması gerekiyor. Boş zamanları değerlendirmek için internette zaman harcanmamalıdır. Çünkü küçük yaşlarda karakterini tamamlayan küçük yaştaki çocukların hayatı zamanla internet olur. Tatilde de kurallar olursa, çocukların okul dönemine geçişi daha iyi olacaktır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *