» 
»
 

Yaşlı kadından dolandırıcıları faka bastıran taktik!

İzmir'in Karabağlar İlçesinde yaşamakta olan 68 yaşındaki Ş.Y. isimli yaşlı kadın, telefon dolandırıcıları tarafından kandırılmaya çalışırken, dolandırıcılarla yaptığı telefon görüşmesini ses kaydı yapıp dolandırıcıları polislere yakalattı. Dolandırıcının, 4 ayrı dolandırıcılık suçundan çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmasına karar verildi.

İzmir'in Karabağlar İlçesinde oturan 68 yaşındaki Ş.Y isimli yaşlı kadına, 29 Temmuz sabah saat 11:30 sıralarında bilinmeyen bir numaradan telefon geldi. Telefondaki kişi yaşlı kadına, kimliğinin bir banko soygununda kullanıldığını, kendisine yardımcı olmak istediklerini ve evdeki tüm ziynet eşyalarını kapısına gelecek bir görevliye teslim etmesi gerektiği söylendi. Yaşlı kadın, dolandırıcılara belli etmeden yanındaki kızından polisi aramasını istedi. Ş.Y.'nin kızı 155 Polis İmdat Hattı'na durumu bildirdi. Aldıkları ihbar üzerine harekete geçen Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri olay yerine geldi.

Yaşlı kadın telefon dolandırıcıları ile yaptığı görüşmeyi ses kaydına alarak konuşmaya devam etti ve onları şüpheye düşürmemek için endişeli bir şekilde konuştu. Polis ekipleri o sırada evin çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Ş.Y. evdeki tüm paraları ve ziynet eşyaları hazırladığını, kendilerinden gelip almalarını söyledi. Evin önüne gelen telefon dolandırıcıları, Ş.Y.'den tüm para ve altınları poşete koyup balkondan aşağı atmasını istedi. O esnada polis ekipleri, dolandırıcıları suç üstü yakaladı. Yapılan araştırmalara göre, dolandırıcının 1.E (21) olduğu belirlendi.

Geçtiğimiz Kasım ayında yine aynı yöntem ile Karabağalar Eski İzmir semtindeki H.D.'yi kandırarak ondan 12 bilezik, 2 altın künye, 1 altın zincir, 1 çeyrek altın, 6 yüzük, 2 altın set, 600 dolar alarak dolandırdığı, Haziran ayında Buca'da İ.E. (28) isimli kişiyi dolandırarak 9 bin TL parasını, 1 altın kelepçe, 7 altın künye, 5 yüzük, 1 küpe alarak dolandırdığı, Temmuz'un başında H.D.'yi 8 bilezik, 1 künye, 1 zincir, 1 beşi bir yerde kolye, 1 altın set alıp dolandırdığı tespit edildi. Dolandırıcı, emniyetteki işlemlerinin ardından 4 ayrı suçtan yargılanarak tutuklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *