» 
 

Yatırımcılar altına yönelerek Erdoğan'ın çağrısına kulak verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yastığın altında dövizi olanların parasını altına dönüştürmesini, parasını ise TL'ye dönüştürmesini ve bu sayede TL'nin ve altının değer kazanacağını dile getirmesinin ardından, yatırımcılar altına yönelmeye başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Yastığının altında döviz olanlar gelsin parasını altına dönüştürsün, gelsin parasını TL'ye dönüştürsün. Türk lirası, altın değer kazansın" çağrısında bulunmasının ardından yatırımcılar, altına yönelmeye başladı.

İKO Başkanı Norayr İşler'in Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, sektör olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısını olumlu bulduklarını ve destek verdiklerini ifade etti. Altının her zaman için en güvenli liman olduğunu ve bu özelliğini de korumayı sürdürdüğünün altını çizen İşler, altının herkes için kara gün dostu olduğunu dile getirdi.

Ülkemizin kritik bir süreç içerisinden geçtiğini ve bu günlerde de altın birikiminin öneminin tekrardan ortaya çıktığını söyledi. Altının tüm dünya için ortak bir değer olduğunu vurgulayarak, altına yatırım yapmanın uzun vadede kazandıracağını belirtti.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *