» 
 

Yavuz Bingöl konserinde birlik mesajı verdi

24 Kasım Öğretmenler Günü için düzenlenen gecede sahne alan ünlü türkücü Yavuz Bingöl, vatan için birlik mesajları verdi. Siyaset yapmadığını belirten Bingöl, "Hepimizin ortak paydası vatanımız" dedi.

Antalya'nın Serik Belediyesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen gecede sahne alan ünlü türkücü Yavuz Bingöl, yaklaşık 2500 öğretmen ve ailelerine muhteşem bir konser verdi. Sanatçı Yavuz Bingöl, geceyi tertip eden Serik Belediye Başkanı Çalık'a teşekkürlerini ileterek bir öğretmen çocuğu olarak kendisi için böyle bir gecenin önem arz ettiğini dile getirdi.

Konseri sırasında yaptığı konuşmada 15 Temmuz sonrasında önemli günler yaşandığını ifade eden Bingöl, "Bu yüzden gün birlik olma günüdür. Sayın başkanımı da tebrik ediyorum böyle bir birlik oluşturarak bu özel gecede bir araya gelmek oldukça önemli" dedi.

Yavuz Bingöl Sarı Gelin, Kara Tren gibi en sevilen türküleri seslendirirken çocukluğuna ait bir anısını da paylaştı. Sarı Gelin türküsünü Ermeni bir komşusun kendisine öğrettiğini dile getiren Bingöl, makarnayı çok sevdiği için kendisine makarna yaparak bu türküyü söylettirdiklerini paylaştı. "Anadolu ve türküler bize çok şeyler öğretti" ifadelerini kullanan Bingöl, Başkan Çalık tarafından kendisine hediye edilen el yapımı Serik çakısı ve albüm isimlerinden oluşturulmuş bir mektup aldı. Mektubu okunurken Bingöl duygu dolu anlar yaşadı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *