» 
»
 

Yavuz Sultan Selim Bulvarı açıldı

Ankara'nın en kalabalık nüfusuna sahip ilçelerinden biri olan Keçiören'e trafiğin yüzde 40 oranında rahatlatacağı tahmin edilen Yavuz Sultan Selim Bulvarı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in katılımları ile açıldı.

Keçiören trafiğini ve Fatih Köprüsü'nün trafik yoğunluğunu büyük ölçüde rahatlatacak olan Yavuz Sultan Selim Bulvarı (Yeni Keçiören Bulvarı) ile Büyükşehir Belediyesi'nin 88 farklı hizmetinin bugün saat 14.00'da toplu açılış töreni yapıldı. Tören, Yavuz Sultan Selim Bulvarı'nın Basınevleri kısmındaki köprülü kavşakta düzenlendi.

Keçiören trafiğinin yüzde 40'ını rahatlatması beklenen Yavuz Sultan Selim Bulvarı olmak üzere, bin 100 kilometre cadde ile bulvar açımı, ANKAPARK Giriş Köprüsü, Kazım Karabekir Caddesi yol genişletme çalışması, Hurdacılar 1. U köprüsü, havaalanı yolu yaya üst geçidi, TKI önü yaya üst geçit köprüsü, 4.4 milyon ton asfalt serimi, çevre ilçelere 5 adet plenti yapımı, Ankara Kalesi Terası, Kale Konağı yapımı, alt geçit ve köprülere seramik kaplama, Batıkent Milli İrade Pakı, siteler esnafına Mobilya AVM, 1.7 milyon metrekare kaldırım döşemesi yapımı olmak üzere 88 farklı hizmetin açılışı yapıldı.

Keçiören'de düzenlenen Ankara Büyükşehir Belediyesi toplu açılış töreninde ilk olarak Başbakan Binali Yıldırım, daha sonra da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalar yaptı. Erdoğan, kısa bir süre sonra metro açılışının yapılacağını da müjdeledi. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *