» 
»
 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü üçüncü kez iki kıtayı birbirine bağladı

3 yıl önce dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve yine dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılan 3. köprü dualarla açıldı.

Liderlerin konuşmalarının ardından Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez tarafından yapılan dualarla hizmete açılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün 31 Ağustos akşamına kadar ücretsiz olacağı müjdesini ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi.

Çok sayıda devlet adamının yanı sıra Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da törende hazır bulundu.

Tören öncesi Huber Köşkü’nden helikopterle gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü havadan inceledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, köprü açılışındaki konuşmasında “Bu millet neye layıksa bunların hepsi olacak. Muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak öyle lafla olmuyor, icraatla oluyor" dedi. 

Rekor sürede tamamlanan köprüden karşıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, beraberlerindeki yabancı liderlere geçti. Köprü açılışının yapıldığı Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçen liderlere geçiş sırasında yoğun güvenlik önlemleri alındı ve liderler Cumhurbaşkanlığı'na ait otobüsle köprüden karşıya geçtiler.

39 ay gibi kısa bir sürede yapımı tamamlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nun açılışının gerçekleştiği törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve binlerce vatandaşın katılımı olurken, açılışın ardından rengarenk balonlar gökyüzüne bırakıldı. Bu sırada vatandaşlar da eşsiz manzara karşısında ilk selfilerini çekti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *