» 
»
 

Yaz aylarında saç ekimi yaptırmak doğru mu?

Gazi Hastanesi Saç Sorunları ve Saç Ekim Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, yaz aylarında saç ektirmenin sorun olmadığını ve ekim işlemi sonrası yapılması gerekenleri dikkatli bir şekilde yerine getirmek gerektiğini açıklıyor...

Gazi Hastanesi Saç Sorunları ve aynı zamanda Saç Ekim Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, yaz aylarında saç ektirmenin sorun olmadığını ve ekim işlemi sonra yapılması gerekenler dikkatli bir şekilde yerine getirilirse bir problem yaşanmayacağını anlatıyor...

Yazın saç ekimi yapılmasının doğru olmadığı yönünde yapılan yorumların gerçeği yansıtmadığını belirten Gülgör, saç ekim işleminin bütün mevsimlerde yapılabileceğini de vurguladı. Yazın saç ektirenlerin bir hafta süresince çok sıcak ve çok soğuk ortamlardan kaçınılması gerektiğini belirten Yasemin Gülgör saç ektiren hastanın saçlarını klimalı gibi soğuk ortamlardan saklaması gerektiğini ve ter oluştuğu zaman ekim işleminin uygulandığı yere dokunulmamasını tavsiye ediyor. Yeni ve sağlıklı saçların çıkması için gerek dikkat ve özeni göstermeyi gerektiren saç ekim işlemi 6-8 saat arası sürüyor.

İşlem gerçekleştirildikten sonraki ilk üç günün köklerin tutunma dönemi olduğunu vurgulayan Gülgör kafaya alınacak herhangi darbeden, stresten, spor aktivitelerinden ve heyecan arttırıcı herhangi bir aktiviteden uzak durulması gerektiğini belirtiyor. Bunların yanı sıra kullanılacak yastık tipine de dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca saç ekim işleminden sonraki ilk üç gün alın bölgesine buz uygulaması yapılmalı.

Saç ekim işlemini büyük ölçüde etkileyen diğer şey ise sigara. Kana karışan karbon monoksitin oksijenden 200 kat daha iyi tutunmasından ötürü saç köküne giden oksijen miktarının azlığı, yeni saç köklerinin oluşmasını olumsuz yönde etkiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *