» 
»
 

Yaz halsizliği nedir? Kurtulmak için neler tüketilmelidir?

Özellikle sıcak havaların neden olduğu halsizlik ve yorgunluk hissi yaratan yaz halsizliğini önlemek düşünüldüğü kadar zor değil. Doğanın bize hazır olarak sunduğu mucizevi besinler sayesinde yaz halsizliği denilen rahatsızlıktan kurtulmak mümkün...

Güneş ışınlarının dünyamıza daha dik gelmesi ile ısınan havaların insanlar üzerinde iyi yön etkisi olduğu kadar bir çok olumsuz etkide yaratabiliyor. Günlük hayatımızı da etkileyen bu önemli olumsuz etkilerden biride yaz halsizliği. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki sıcak havanın da tetiklediği bu bitkinlik hissi doğada hazır bulunan bazı besinler sayesinde önemli ölçüde giderilmekte… Sizler için bu mucizevi besinleri maddeler halinde sırarladık

  • SEMİZ OTU: Bu besinlerin başında gelen magnezyum, potasyum, C ve E vitaminlerince zengin semizotu, aynı zamanda omega 3 yağ asitleri arasında en önemli besin olarakta bilinmekte bu önemli besin kaynağının halsizliğin giderilmesinde önemli etkiler göstermekle beraber kalp - damar hastalıklarından korunulması açısından da büyük önem taşımakta. Öte yandan bünyesindeki yüksek lif oranı ile de sindirim sistemi hastalıkları da etkili olmaktadır.
  • LİMONATA: C vitamini açısından zengin bu içeceği günde 2 bardak tüketerek hem serinlemiş hem de bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalıklara karşı direncinizi arttırış olursunuz. Tam bir enerji kaynağı olan bu içecekğin özellikle soğuk içilmesi tavsiye edilmektedir.
  • KURUYEMİŞ: Halsizlikle mücadelede kuru kayısı, kuru badem, fındık, ceviz, kuru üzüm, kuru incir önemli besin kaynaklarıdır.
  • DONDURMA: İçeriğindeki süt sayesinde bünyenize hayvansal protein alırken, hem serinlemiş hem de yaz halsizliğinizin önüne geçmiş olursunuz.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *