» 
»
 

Yaz Saati uygulamasına ilişkin son açıklama! Saatler değişecek mi?

Bu yıl yaz saati uygulamasına geçilmemesi üzerine özellikle sosyal medyada en çok tartışılan konu oldu, Bakan Müezzinoğlu tepkiler üzerine açıklama yaptı. Yaz saati uygulamasına ilişkin belirsizlik bu açıklama ile netlik kazanmış oldu.

Son dönemde özellikle sosyal medyada vatandaşların tepkilerini dile getirdiği yaz saati uygulaması hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu açıklamalarda bulundu. Müezzinoğlu uygulamanın bu yıl ilk defa denendiğini ve yaşanan sorunlara değerlendirmeler yapacaklarını ifade etti...

Saatlerin değişip değişmeyeceğine ilişkin açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ilk defa bu yıl yaz saati uygulamasına ülke olarak geçilmediğini, bunun artılarını ve eksilerini değerlendireceklerini belirtti. Yaşanan sorunlar veya getirdiği artılar değerlendirileceği ifade edildi.

Bakan Müezzinoğlu, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ziyareti sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yaz saati uygulamasına yönelik sorulan, ‘öğrenciler için bir düzenleme yapılırsa, çalışan anne-babalar için de bir düzenleme söz konusu olur mu?’ sorusuna Müezzinoğlu, ilk defa bu yıl yaz saati uygulamasına ülke olarak geçilmediğini, bunun artılarını, eksilerini değerlendirileceğini ifade etti. Yaşanan sorunlar veya getirdiği artılar değerlendirileceğini, bunun çok farklı boyutlarıyla değerlendirileceğini belirtti. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *