» 
»
 

Yaz sıcaklarında dondurulmuş limonata ile serinleyin

Sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı sağlıklı beslenme konusunda önemli önerilerde bulunan Dr. Özlem Altay Yücel, özellikle yaz aylarında çocukların beslenmesine daha çok özen gösterilmesi gerektiğini kaydetti.

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte açık havada daha çok zaman geçiren çocuklar yemek yemeye daha az vakit ayırmak için abur cubura yönelerek kilo alıyorlar.  Bunu yanı sıra televizyon ve bilgisayar hareketsiz geçirilen uzun sürelerde obeziteye davetiye çıkarıyor. 

Dr. Özlem Altay Yücel, öncelikle çocuklara abur cuburların zararlarını anlatarak, doğru şekilde yapılan aktivitelerle sağlıklı beslenme yönünde bilgilendirilmesi gerektiğini kaydetti. Besinler hakkında da önemli bilgiler aktaran Yücel, dondurma, tavuk, sütlü ve kremalı yiyeceklerin çabuk bozulabildiğini bununda vücutta besin zehirlenmelerine neden olabildiğini aktardı. Bu nedenle besinlerin iyi yıkanıp temizlendiğinden emin olunması gerektiğini kaydetti.

Özellik yazın çocukların tüketmeyi en çok sevdikleri dondurmanın fazlasının çocuklarda önemli sağlık sorunları yaratabileceğini belirten Yücel, dondurmayı külahta satılanlardan tercih edilmesini ve iki topun üzerine çıkmamasına özen gösterilmesini hatta dondurulmuş limonatanın iyi bir alternatif olabileceğini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *