Farkonda
Farkonda
» 
» 
Yalnızsın bu hayatta...

Yalnızsın bu hayatta...

Gönlümden Geçenler

Yalnızsın bu hayatta. Adamakıllı yalnız işte. Nasıl tek başına geldiysen dünyaya, öyle de çekip gideceksin vaktin geldiğinde. Hayatta değer verdiğin, uğruna belki de kendini feda ettiğin her ne varsa aslında hiçbiri yok. Var ama yok işte. Yürüdüğün bu yolda eğer ki sırtını dayama gafletinde bulunduysan birine, bil ki en büyük hatayı da o zaman yaptın demektir. Daha iyi anlarsın o zaman gerçekten ne kadar yalnız olduğunu. Yüzüne tokat gibi vurur yalnızlığın tüm gerçekliğiyle her seferinde.

Yazık ki bu böyle ve nedense insanlar sık sık hatırlatma gereği de duyarlar aslında varken yok olduklarını. Öyle şeyler yaşarsın ki yenilmemek için tırnaklarını sana geçirirler, yara alırsın başkaları dik dursun hayatta diye. Ama her seferinde sen olursun yenilen. Duruşun bile değişir günden güne. Eğilirsin, diz çökersin. Ayakta durabilmek içinse kendin ve bu hayattaki var oluş sebebin kalır sadece. O amaca tutunanlar yine de gayret ederler yolda yürümeye. Tutunamayanlar ise savrulup giderler bir bir hayatın kuytu köşelerine.

Sanki bir mengenenin içine sıkışmış gibi hissediyorsan kendini, kendine gidecek bir yer bir yol bulamıyorsan, bunu da hayatın sana sürekli uyguladığı sınavlardan biri gibi gör. Aksi halde akli melekelerini yitirmek işten bile değildir çoğu zaman. Hala sağlıklı düşünebiliyorsan bu iyiye işaret. Silkelenip kendine gelebilmek, varlığının hiç kimse için olmasa da seni yaratan için hala bir kıymeti olduğunu fark edebilmek için fırsatın var demektir. Hayatta olduğun sürece umut var demektir...

19 Mart 2017 Pazar 23:23
Tüm Yazıları

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *