Farkonda
Farkonda
» 
» 
Yolunu bulmak

Yolunu bulmak

Gönlümden Geçenler

Bu dünyada sana ayrılan pay öyle ya da böyle senin olacak. Sana verilecek nimetler elbet bir yolunu bulup sana ulaşacak. Kim kendisine yazılandan daha az ya da daha fazlasını alabilir ki bu hayatta? Ne kadar çırpınsan da, ne kadar kendini yıpratsan da sonunda elde edeceklerin belli. Burada asıl önemli olan bu nimetlere ulaşmak için hangi yolu seçeceğin değil mi? Kendi payına ulaşabilmek için zorba mı olacaksın? Yoksa doğru insan olarak kalabilecek misin etrafında fırıl fırıl dönen düzene rağmen, yenilmeden... Vazgeçmeden..
Sonucu herkes için belli olan bir yolda harcanan çaba boşa değil elbet. Varacağın yerde ne de olsa bugüne kadar benzerini görmediğin bir adaletle karşılaşacaksın! Önemli olan o yola varıncaya kadar geçeceğin yollarda neler yaptığın, kaç kalp kırıp kaç gönül kazandığın... Ardında bırakıp gideceğin şeyler için adalet terazisinde seni büyük pişmanlıklara sürükleyecek şeyler biriktirdiysen işte o zaman yandın!
...
Kuvvetine güvenerek zayıfları hor görenin kuvveti başına bela olur der bir Hint atasözü. İnsanoğlu insan olabilmek için gelmediyse dünyaya ya ne için geldi diye sorarım size. Kendi potansiyelinin farkında olmak elbette güzel. Ancak insanın da en güzel erdemi değil midir buna rağmen alçak gönüllülük? Büyüme aşamasında ruhunuza durmaksızın üflenen o üstün vasıflarınız gün gelip sizi ele geçirirse eğer, geri çekilip şunu düşünün! Koskoca evrende siz gözle görülemeyecek kadar küçük, kaderi sizi yaratanın elinde herhangi bir vücuttan ibaretsiniz. Diğer tüm canlılar gibi gün gelip her şeyi ardınızda bırakarak gideceğinizi ve buna rağmen tüm yaptıklarınızın hesabını vereceğinizi her anınızda hatırlamak, emin olun çok yardımcı olacak. Doğru yolu arayanlar için sadece bunu yapmak bile herkes için geçerli ve yeterli tek yöntem olabilir...

12 Nisan 2017 Çarşamba 13:55
Tüm Yazıları

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *