» 
» 
Antalya İYİ Parti'de neler oluyor?

Antalya İYİ Parti'de neler oluyor?

Serhan Altıparmak

Antalya’da Ahmet Aydın, yerel seçimlerde sahada çalışmaktan adeta parti içi eleştirilere dahi cevap vermeye fırsatı olmadı.
Bunu fırsat bilenler hem partiyi mahkemeye verdi hem de Ahmet Aydın ile ilgili her türlü iftira kampanyasına alet oldular.
Ahmet Aydın dönemi “İYİ Parti ülkücüleşiyor” diyenler Yavuz Temizer döneminde partide doğru dürüst Ülkücü bırakmadılar, Ülkücülere saldırmaktan geri durmadılar.
Ahmet Aydın’a saldıran ve iftira atanlar bir anda partinin yöneticisi oldular fakat adeta muhalefetmiş gibi muhalefete de muhalefet etmeye hatta sosyal medyada hakaret etmeye devam ettiler.
Bu İYİ Parti’de bir genel başkan yardımcısı vekile ve bir belediye başkan yardımcısının istifasına sebep oldu.
Koray Aydın’a fatura kesemeye çalışanlar 2-3 kişinin adeta emrinden çıkmadılar. Tabi ki sorarlar böyle olunca sorarlar, Koray Aydın mı Ülkücü, Hasan Subaşı mı?
Ayrıca yerel seçimlerde İYİ Parti adayları karşısında aleyhinde çalışmalarında Yavuz Temizer’in yönetiminde görev aldığı parti tabanında ciddi rahatsızlığa sebep olmuştur.
Giden milletvekiline sosyal medyada küfürler edenlerin, kendisi gibi düşünmeyenleri küfürle hakaretle susturmaya çalışanların Yavuz Temizer’in listesinde yer alması ve kendileri yönetimlerde olmalarına rağmen sürekli Ahmet Aydın’ı sevenleri, Ülkücüleri sosyal medyada yorumlarda taciz etmeleri rahatsızlıkları artırmıştır.
Yavuz Temizer’in Antalya’ya kazandırdığı en tehlikeli iş ise “mafyavari” tipleri partiye sokmasıdır. Sanki Antalya’ya “mafyacılık” oynamaya gelmiş gibi birkaç gencin beline silah taktırması ve “koruma” adı altında bunlarla gezmesi parti içerisinde çok iyi biliniyor.
Ahmet Aydın’ın parti tabanında ve Ülkücülerde sevildiği biliniyor. Hem ocak başkanlığından gelmesi hem de imza sürecinden itibaren Meral Akşener’e Antalya’da destek veren ilk dört beş kişiden birisi olması, süreçten hiç kopmaması ve asla küsmemesi Ülkücülerin Ahmet Aydın’a sahip çıkmasındaki sebeplerin başında geliyor.
Ayrıca Yavuz Temizer’in ilk geldiğinde Ülkücülerin kendisine sahip çıkmaya çalışmasına rağmen, yönetiminin önemli ağırlığını Doğruyol Partisi kökenlilerden oluşturması, Ahmet Aydın’a sitemli Ülkücülerin bile Ahmet Aydın’a olan sahiplenmeyi artırdığı görüşmektedir.
Yavuz Temizer’in ayrıca giderken de yine Doğruyol Partisi kökenli Mehmet Başaran’ı işaret etmesi tabanda ciddi bir rahatsızlığa sebep olmuştur.
Hele gelir gelmez daha yetki belgesi gelmeden Elmalı ve Döşemealtı teşkilatlarını usulsüzce ve tüzüğe aykırı şekilde görevden almaya çalışması akıllara “Yavuz Temizer’in operasyonlarını Mehmet Başaran mı devam ettirecek?” sorusunu getiriyor.
Mehmet Başaran da Ülkücülere operasyona devam mı edecek? Ya da kongreye kadar ağabeylik yapıp adaletli bir kongre yapılması için mi çalışacak?
Bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.
Fakat ilk icraatları şimdilik tepkiyle karşılandı.
Devamında adil olursa bir daha ki dönem Ülkücü cenahtan da takdir toplayacaktır. Değilse körler sağırlar birbirini ağırlar, aynı hamam aynı tas devam etmesi kaçınılmazdır.

6 Mart 2020 Cuma 00:02
Tüm Yazıları

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *