» 
»
 

Yazın yıpranan saçlar nasıl canlandırılır?

Yaz sıcağında güneş ışınlarına, ısıtıcılara, boyaya, sprey ve köpük gibi ürünlerin saça zarar verdiği zararlar zamanla saçı yıpratıyor ve kırıklara neden oluyor. Peki yıpranan saçları canlandırmak için ne yapmak gerekiyor? Detaylar haberde...

Hava kirliliği, yetersiz beslenme, saç şekillendiricilerin ısısı, güneşin zararlı ışınları ve pek çok bakım ürünleri saça büyük zarar veriyor. Bu durumlar saçların kolay kırılmasına, kırıkların artmasına ve dökülmeye bile yol açıyor. Saçların dökülmesini engelleyebilmek ve yıpranan saçları canlandırabilmek için iki seçenek vardır. Doğal yağlar ile evde saçlara bakım uygulanabilir ya da profesyonel yardımı alarak bakım yaptırılabilir. Evde saçlara bakım yapmak istiyorsanız bir saç bakım rutini oluşturmanız gerekir. Ancak çok fazla kırılmış saçlar için evde uygulayabileceğiniz bakımlar yeterli gelmeyebilir.

Saçlarınıza yeniden can vermek ve parlaklık kazandırmak istiyorsanız evde uygulayabileceğiniz mükemmel bakım tarifleri bulunuyor. Saç için çok yararlı olan yumurta, sirke ve mayonezi karıştırıp saçınıza maske yapıp yaklaşık 1-2 saat bekleme sonrasında yıkamak hem saç uçlarına hem de saç derisine iyi gelecektir. Kırılan saçların daha dayanıklı bir hale gelmesi için ise 1 yumurta ve 1 tatlı kaşığı balı karıştırıp saç köklerinden uçlarına doğru sürün. Yaklaşık 15 dakika kadar bekledikten sonra şampuan ile yıkayıp maskeden arındırabilirsiniz. Saç derisine maskeyi masaj yaparak uygulamanız kan dolaşımını artıracak ve saç köklerini güçlendirecektir.

Kurumuş saçları nemlendirmek için ise Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı gibi doğal yağları kullanabilirsiniz. Yağları karıştırıp saç diplerinizden uçlarına doğru masaj yaparak uygulayıp yaklaşık 10 dakika kadar bekleyip, şampuan ile yıkayıp ardından soğuk su ile duruladığınızda yıpranan ve kurumuş saçlar nemlenecek ve yumuşayacaktır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *